Loader
Küfrün Karanlıklarından, Vahyin Aydınlığına...
Son Sayı | 80. Sayı
Son Sayı | 80. Sayı

Allah’ın selamı üzerinize olsun,

Tevhid Dergisinin 80. sayısı ile sizlerleyiz.

Bu ay “Hasbihâl” bölümünde Halis Hocamızın cevapladığı sorulardan başlayalım:

Soru: Kıymetli hocam! Tevhid daveti o kadar sade ve açık ki insanların anlamamasına şaşıyorum. Kimi zaman onlara öfkeleniyor, kimi zaman acıyorum. Anlatmaktan vazgeçtiğim "Ne hâlleri varsa görsünler!" dediğim zamanlar oluyor. Nasıl düşünmeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Soru: "Kur'ân gündem belirleyen bir kitaptır." diyorsunuz. Bugün Kur'ân'ın gündem belirlediğini düşünüyor musunuz?

Soru: Halis Hocam! Cezaevinde İslam'ı kabul eden kardeşler oldu. Dışarı çıkınca İslam'dan döndüler. Bu arkadaşlarıma nasıl muamele etmeliyim?

Soru: İhsan üzere İslam'a hizmet etmek istiyorum. Bana nasihat eder misiniz?

Soru: Nîsa Suresi 48. ayete göre, Allah (cc) şirki bağışlamaz. Mâide 118. ayette İsa (a.s) müşrikler için bağışlanma diliyor. Bu iki ayeti nasıl anlamalıyız?”

Bu ay Feriduddin Aydın Hocamız “Türk Müslümanlığı ve İlham Kaynakları” konusuna, Faruk Furkan Hocamız “Güzel Ahlak İçin Nefis Tezkiyesi” hususuna, Enes Yelgün Hocamız “İslam’da Mescidin Önemi” meselesine temas ediyorlar.

Özcan Yıldırım Hocamız bu ay tefsir yazılarına kısa bir ara vererek bir öyküyü, “Ahid”i yazıyor.

Emre Acar Hocamız “Her Hâlimize Hamd Olsun” başlığını, Kerem Çağlar ağabeyimiz “Bizim Dinimiz Bize, Batıl ve Batınî Dinleriniz Size!” konusunu işliyor.

Yazıları ve nasihatleri ile bizleri aydınlatan tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. Rabbimiz ecir ve mükâfatlarını tam bir şekilde versin.

Faydalı okumalar…