Loader
Küfrün Karanlıklarından, Vahyin Aydınlığına...
Son Sayı | 78. Sayı
Son Sayı | 78. Sayı

Allah’ın selamı üzerinize olsun...

2019 miladi yılına girerken Tevhid Dergimizin 7. yılını tamamlamış ve 8. yılına adım atmış oluyoruz. Böyle bir nimeti bize bahşeden Rabbimize şükrediyor, her şartta yazıları ile bizleri aydınlatan yazarlarımıza/hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Dergimizin elimize ulaşıncaya kadarki aşamaların tümünde emeği geçen kardeşlerimize de duacıyız.

Allah’ım, şu nimetinin şükrünü belki hakkı ile eda edemiyoruz. Yalnız Rahman olan senden, bu nimeti bizim için daimi ve mübarek kılmanı istiyoruz. Amin.

Halis Hocamız –Allah esaret bağlarını çözsün ve kendisine rahmeti ile muamele etsin- bu ay yazısında üç soruyu yanıtlıyor:

Birinci soru: İlki: "Silsile tekfir konusunda usulünüz nedir?"; ikincisi: "Allah'a şirk koşmayan ama şirk koşan birini tekfir etmeyenin hükmü nedir?"

İkinci soru: Kıymetli Hocam, cemaat istedi diye amel yapmak riya mıdır? Bir ödülü kazanmak veya bir cezadan sakınmak için isteneni yapmak ihlasa zarar verir mi?

Üçüncü soru: İslam Tarihi’nde ve yakın tarihte, belli bir süre geçtikten sonra, İslami yapılarda çözülmeler yaşanabiliyor. İtikadi, menhecî ve ahlaki çözülmeler neden kaynaklanır? Bize ne tavsiye etmek isterseniz?

Yine bu ay yazılarında, Feriduddin Hocamız başta olmak üzere diğer hocalarımız din sosyolojisi, tefsir, ahlak, siyer, nasihat, çocuk eğitimi, sağlık ve hadis konularında bizleri aydınlatmaya devam ediyorlar. Hocalarımız için Allah’tan afiyet diliyor, siz kıymetli okuyucularımızı dergimiz ile başbaşa bırakıyoruz.

Selametle…